Maailm meie ümber

Seikle suvel nagu karjalaps!

Karjalaps Ants ja koer Muri tervitavad alates sellest kevadest kõiki Eesti Vabaõhumuuseumisse tulijaid ja kutsuvad peresid põnevale seiklusrajale, mis kulgeb külateel, metsas ja mere ääres. Kuidas rada sündis ja mida seal teha saab, rääkisid meile muuseumi lapseksperdid Tõnis Välli (11) ja Karita Lumiste (12).
echo

Kaanepilt: Kirke Kangro

Loe intervjuud aprilli kaane joonistanud Kirke Kangroga.
echo

Eesti Kool Hollandis

Eesti Kool Hollandis saab kokku kord kuus Amsterdamis. Kui muidu õpivad lapsed hollandi keeles, siis siin saab eakaaslastega eesti keeles suhelda.
echo

Koolis on mul sõbrad ja saan nendega koos olla

2024.aasta on kuulutatud kultuurilise mitmekesisuse aastaks ja Hea Lapse intervjuusarjas „Saame tuttavaks!“ kõlab laste hääl üle maailma. Greta Madeleine Gnannt on pärit eesti-saksa perest ja elab Prantsusmaal.
echo

Arhanna esindab Eestit Eurovisioonil

Küllap on nii mõnigi laps telerist Eurovisiooni lauluvõistlusele kaasa elades mõelnud, et küll oleks lahe, kui suurte staaride seas haaraks laval mikrofoni ka koolilaps.
echo

Jaan Rõõmus

Oktoobrikuise kaanepildi autor on Jaan Rõõmus. Millele mõtles ta kaanepildile joonistades või milliseid raamatuid armastas ta lapsena lugeda, saad teada siit intervjuust.
echo

Kaanepilt: Kristina Tort

Septembrikuu kaanepildi autor on Kristina Tort.
echo

Stephen Hawking

Kes oli Stephen Hawking? Kas oled kunagi mõelnud universumi ja tähtede saladuste peale? Stephen Hawking oli üks meie aja tuntumaid füüsikuid, kes proovis neid saladusi lahendada.
echo

Rästik – Eesti ainuke mürgine madu

  Kui mürgised on rästikud? Rästikud pole küll kaugeltki kõige mürgisemadmaod maailmas, kuid nende mürk on siiski inimestele ohtlik ning tekitab mürgistust.
echo

Uurikad - ühe küla folkbänd

Uurikad on hoogne ja ehe folkbänd, kus musitseerivad koos ühe küla lapsed ja noored. Peagi astub bänd üles Tallinna laste jazz´ifestivalil Kräsh, mis toimub sel aastal esimest korda.
echo

Pterosaurused - iidsed lendajad

Kas pterosaurused olid dinosaurused? Need, kes eelmise kuu numbrist dinosauruste kohta lugesid, imestasid ehk, miks ei ole juttu pterosaurustest. Tegelikult polnud neist juttu sellel lihtsal põhjusel, et kui
echo

Näitleja, kes kõnnib vee peal

Jaune Kimmel on Rakvere Teatri näitleja, kes eelmisel suvel astus üles nõid Mathilda rollis lavastuses „Robin Hood”, mille eest ta esitati ka Eesti Teatriliidu aastaauhindade naiskõrvalosa auhinnale.
echo

Kui kodu on ka kool

Marrin Daniel ja tema aasta vanem õde ei käinud põhikoolis õppides päevagi koolis, nende pere valis koolihariduse saamiseks koduõppe. Uurime praeguseks põhikooli lõpetanud ja gümnaasiumis e-õppel olevalt Marrinilt, kuidas kodus õpitakse.
echo

Lindude ränne

Miks linnud rändavad? Üle poole Eestis pesitsevatest lindudest rändab siit sügisel minema ning tuleb kevadel tagasi. Põhiline põhjus, miks nad seda teevad, pole mitte külmad ilmad,
echo

Inimesed kosmoses

Veebruarinumbris räägib Hull Teadlane  inimestest, kes viibivad kosmoses.
echo

Vestlemine lemmikloomaga

Kas sina räägid oma lemmikloomaga? Alanud aasta on Hiina kalendri järgi jänese- või kassiaasta, mistõttu on põnev jagada Tallinna Ülikooli üliõpilaste uuringu „Kuidas me lemmikutega räägime?“ tulemusi.
echo

Väike võlurkakk

Lood ühest perest, kes elab Tallinna kesklinnas ja kus on linnuhull ema, loodushuviline poiss, abivalmis isa ja suur hulk metsloomaühingu hoolealuseid linde.
echo

Teadus: vürtside põnev maailm

Hull Teadlane tutvustab vürtside põnevat maailma.
echo

Tuul

Hull Teadlane selgitab, mis on tuul ja miks ta tekib.
echo

Lilla kübarnarmik

Mükoloogid ehk seeneteadlased on valinud juba viiel korral aasta seene. Eelmise aasta lõpus valiti 2021. aasta seeneks lilla kübarnarmik, ladina keeles Hydnellum fuligineoviolaceum. Lilla kübarnarmiku nimi oli varem lilla põdramokk
echo

Universum

Õhu liikumine võib endaga kaasa tuua päris tugevaid tagajärgi. Orkaanid on näiteks ühed kõige tugevamad tormid maailmas
echo

Mesilased

Mesilased on looduses väga olulised, kuna aitavad õistaimedel paljuneda. Taimed ja mesilased teevad justkui vahetuskaupa – taimed annavad mesilastele nektarit selle eest, et nood viiksid õietolmu ühest õiest teise.