Kirjandus

Järjehoidja

Maikuus tutvustavad raamatuid Emili Adriana Joost, Tõnis Kaasik ja Laura Sommer.
echo

Lapsepõlv on lahe aeg!

Hea Lapse sünnipäeva puhul uuris meie vapiloom Triibu-Liine ajakirja looja ja kauaaegse peatoimetaja Leelo Tungla käest, kuidas ajakiri alguse sai ja mil moel Leelo ise kirjanduse juurde jõudis.
echo

Järjehoidja aprillis

Madli Mursu, Simona Marii Esna ja Miina Johanna Karolin kirjutavad aprillis raamatutest “Veealune mõistatus” , „Marvin Punapost. Miks te nokite mu kallal?ˮ ja „Sierf. Reeglid on muutunudˮ.
echo

Järjehoidja

Märtsikuisest ajakirjast leiad Karl Hunt Yorki, Ida-Liisa Välli  ja Holger Jakob Kundla kirjutatud arvustused raamatutest “Issi kaob ära!”, „Kanada saatkonna kuri kummitus“ ja „Kuidas istuda, kuidas astuda“.
echo

Järjehoidja

Veebruarikuises ajakirjas tutvustavad raamatuid Emili Adriana Joost, Oliver Kuusma ja Ell Juhani.
echo

Raamatudoktor

Tere, raamatudoktor! Ma olen 12-aastane tüdruk, kes armastab sedasorti raamatuid, mis on kaasahaaravad ja kuhu saaks nagu sukelduda. Mulle meeldivad maagia- ja fantaasiarohked raamatud.
echo

Järjehoidja

Jaanuari ajakirjas kirjutavad Silvia Kronberg, Ida-Liisa Välli ja Noora Kulp põnevatest tõlkeraamatutest „Lugu merikajakast ja kassist, kes ta lendama õpetas“, „Agnes ja vari aknal“ ja „Operatsioon kummitus“
echo

Raamatudoktor tuleb appi

Tere! Olen 9-aastane tüdruk, elan Tartus ja ei tea, mida lugeda. Näiteks ei meeldi mulle eriti seiklusraamatud. Kas oskate mulle midagi lugemiseks soovitada? Lugemishull Marie
echo

Raamatudoktor

Saada oma lugemisega seotud küsimus raamatudoktorile e-aadressil raamatudoktor@elk.ee. Raamatudoktorid tegutsevad Eesti Lastekirjanduse Keskuses ja vastavad kord kuus lugemispatsientide muredele Heas Lapses.
echo

Järjehoidja

Miina Johanna Karolin, Ida-Liisa Välli ja Katarina Suviste arvustavad raamatuid “Skandar ja kummitusratsur”, “Kaunis nagu kaheksa” ja Marvin Punapost. Röövitud prints?”
echo

Raamatudoktor tuleb appi

Saada oma lugemisega seotud küsimus raamatudoktorile e-aadressil raamatudoktor@elk.ee. Raamatudoktorid tegutsevad Eesti Lastekirjanduse Keskuses ja vastavad kord kuus lugemispatsientide muredele Heas Lapses.
echo

Järjehoidja

Oktoobrinumbris kirjutavad Sebastian Tempel, Emili Adriana Joost ja Kirke Randveer raamatutest “Mida taevas võib meile rääkida”, “Levist väljas” ja “Avastajate akadeemia: Draakoniver”.
echo

Järjehoidja

Septembris tutvustavad raamatuid Thorlof Ollema, Mari-Ann Merimaa, Mirelle Adeliisa Sirel, Susanna Sikkut.
echo

Järjehoidja suvi 2023

Raamatuid “Veidrik”, “Lahenduste ministeerium” ja “Ulguv rula” tutvustavad Ida-Liisa Välli ja Anna-Maria Kallas.
echo

Järjehoidja juuni 2023

Raamatuid “Mootorsaega lepatriinu ja veel 99 eesti lapse jubejuttu”, “Lima” ja “Väike orav, kes muretses” lugesid ja tutvustavad Lukas Vainola, Helerin Kruusement, Eleanor Susanna Türk.
echo

Järjehoidja mai 2023

Maikuus on luubi all “Eveline ja mina”, “Suur hunt ja väike hunt” ja “Geenius laua all”. Kirjandust uurivad Silvia Kronberg, Kirke Randvee ja Romet Viira.
echo

Järjehoidja aprill 2023

Aprillikuu raamatud. Uusi lasteraamatuid tutvustavad Gustav Tuvi, Eleanor Susanna Türk ja Emma Lein.
echo

Lugemissemud soovitavad

Hea Laps käis külas Keeleilu Erahuvikoolis, kus tegutsevad Lugemissemud. Siin on semude raamatusoovitused meie lugejatele!
echo

Järjehoidja märts 2023

Märtsinumbrist leiad tutvustused kolmele raamatule: Anti Saare  “Õudne lugu”, Helen Käiti „Kuldse sõnnikumardika saladus“ ja Tiina Laanemi „Katariina kaaperdab kooli”. Raamatuid lugesid ja neist kirjutasid Triinu Kree, Rebeka Reinsalu ja Ida-Liisa Välli.
echo

Järjehoidja veebruar 2023

Seekord võid lugeda tutvustusi raamatutele “Alma Freng ja päikesepüüdjad”, “Varga kannul” ja “Minu suurejooneline surm”. Raamatuid lugesid ja tutvustavad Noora Kulp, Agata Apostol ja Kirke Randveer.
echo

Järjehoidja jaanuar 2023

Jaanuarinumbrist leiad raamatututvustused raamatutele “Olli otsingud”, “Mona isepäine isa” ja “Poni”.
echo

Järjehoidja detsember 2022

Detsembrikuu raamatud. Uusi lasteraamatuid tutvustavad noored lugejad üle Eesti.
echo

Varesele valu

Marta Roosme luges Leelo Tungla raamatut “Varesele valu”.     Varesed ja väikesed punased roosid Leelo Tungla noortejutustus räägib loo Isadorast, kes isa matustel leiab ühe hädise varesepoja. Ta aitab linnu puu otsa ning seab end minekule, kuid kui kass varese poole hiilima hakkab ja Iisi teda peatada ei suuda, viib ta sulelise koju. Korteris, […]