Eesti Kool Hollandis

Eesti Kool Hollandis saab kokku kord kuus Amsterdamis. Kui muidu õpivad lapsed hollandi keeles, siis siin saab eakaaslastega eesti keeles suhelda.

Amsterdam on Hollandi pealinn. Linna läbivad risti-rästi kanalid, mille ääres on toredad majad. Kanalitel saab paadiga sõita ja mõned inimesed koguni elavad paatmajades. Linnas on palju põnevaid muuseume, kohvikuid ja parke. Ja mis põhiline: ükskõik, kuhu suunas sa vaatad, kindlasti näed jalgrattaid! Ratastega liiguvad siin kõik – linnas on seetõttu väga mõnus meeleolu. Tee endale enne ainult sealsed liikluseeskirjad selgeks!

Eestlaste jäljed Amsterdamis

Amsterdami Avaliku Raamatukogu kõikide keelte majast leiab ka eestikeelsete raamatutega riiuleid. Raamatukogu kohvikus on tervitused paljudes keeltes: kes sinna satub, sel tasub eestikeelne tekst üles otsida. Eesti raamatunurgakese laes ripub kroonlühter. Arvake ära, miks! Aga sellepärast, et sõna „kroonlühter“ on eesti ja hollandi nii sisult kui kõlalt keeles samasugune.

Eesti lapsed Hollandis

Eesti koolis on keele-, laulu-, kunsti- ja tantsutunnid, räägitakse eesti kultuurist ja peetakse tähtpäevi. Vaba aega veedavad Hollandis elavad lapsed samamoodi nagu nende eakaaslased mujal: vaatavad Netflixi, tegelevad hobidega, mängivad arvutimänge ja loevad. Eestist igatsetakse vanaema-vanaisa, rannaskäike, Kalevi komme, pelmeene ja lund. Hollandi sõprade suhtumine eesti keelde ja eestlaseks olemisse on erinev, mõni peab meie keelt kummaliseks, teine leiab, et see on väga lahe.

 

Mis seostub lastel Hollandiga?

  • Sinterklaas – tema toob jõuluvana kombel lastele kinke.
  • Stroopwafel.
  • Kuningriik.
  • Tulbiväljad.
  • Juust.
  • Palju vihma.
  • Prinsjesdag.

Eesti kooli lastega vestles tlin Vainola

HL märts 2024