Järjehoidja

Märtsikuisest ajakirjast leiad Karl Hunt Yorki, Ida-Liisa Välli  ja Holger Jakob Kundla kirjutatud arvustused raamatutest “Issi kaob ära!”, „Kanada saatkonna kuri kummitus“ ja „Kuidas istuda, kuidas astuda“.

Issi kaob ära

Tere! See lugu räägib raamatust „Issi!“. Raamat ise räägib ühest perekonnast, kus läheb isa kaduma. Õde ja vend asuvad oma isa otsima. Siis, kui nad otsivad oma isa, kohtuvad nad üpris huvitavate tegelastega. Kas isa saab päästetud ja kes need tegelased on, peate lugema raamatust. Raamatu kirjutas Indrek Koff ja illustreeris Elina Sildre. Raamat on luuleraamat, mis on omakorda näidendi vormis kirjutatud. Nii et seda lugu võiks esitada ka näidendina. Illustratsioonid on paljude mustritega ning kasutatud on kolme värvi: punast, musta ja valget. Lisaks oli see aasta alguses üks populaarsematest raamatutest raamatupoodides ja see on valitud Eesti Lastekirjanduse Keskuse veebruarikuu raamatuks.

Karl Hunt York, Tallinna 21. Keskkool

 

Kuri kummitus

Raamat „Kanada saatkonna kuri kummitus“ on vanalinna detektiivide sarja 5. osa, kus juba tuttavate detektiivide Rebeka, Lota ja Georgiga liituvad Kaspar ja Markus. Mis saab edasi? Kanada saatkonnal Tallinnas on mure. Nende majas tegutseb kummitus, kes kukutab asju ja hirmutab inimesi. Nad on proovinud kummitust ära ajada, kuid see ei ole õnnestunud. Mida siis teha? Siin tulevad appi noored vanalinna detektiivid. Nad räägivad kummitusega, uurivad, miks kummitus nii käitub ja kuidas probleemile lahendus leida. Mis aga juhtub siis, kui kõik ei lähe plaanipäraselt? Seda saab juba lugeda Reeli Reinausi kirjutatud raamatust. Pildid joonistas Sirly Oder.

Ida-Liisa Välli, Tallinna Gaia Kool

 

Naljakas õpik igapäevaeluks

Raamat „Kuidas istuda, kuidas astuda“ on hästi vahva ja kaasahaarav raamat, mille autor on Anti Saar. Raamatus on 36 peatükki, mille lugemisel saab uusi teadmisi, kuidas elus midagi teha ja hakkama saada. See on justkui naljakas õpik igapäevaeluks. Kõik juhised on lihtsalt ja lõbusalt kirja pandud. Näiteks saab lugeda, kuidas praadida muna, kuidas naeru tagasi hoida või kuidas telefonita ellu jääda. Sain teada, et õpetajale pugemiseks tasub temaga pärast tunde teed juua ja pimedal õhtul turvaliselt koju jõudmiseks võiks kätega hoogsalt vehkida, sest siis keegi ei ründa, või kuidas koristada kõhtu (see on raamatu kõige lühem peatükk, sest selles on ainult kolm lauset). Väikese viguriga illustratsioonid on teinud Alvar Jaakson. Raamat sobib lugemiseks lastele ja ka täiskasvanutele.

Holger Jakob Kundla, Tallinna Reaalkool