Tiiu Kitsik

Kuidas sinust sai kunstnik?

Ma arvan, et lastena oleme me kõik kunstnikud. See, kuidas lapsed joonistavad, on meeletult äge. Ma arvan, et äkki ma ei saanudki kunagi kunstnikuks, vaid jäin selleks.

 

Oled nii joonistanud kui kirjutanud lasteraamatuid. Kuidas su raamatud sünnivad, kas tekstist või piltidest?

See on hästi tore, et kunagi ei ole ühte kindlat viisi, kuidas raamat sünnib. On juhtunud, et pilt tuleb enne ja hakkab ise lugu jutustama; nii sünnivadki lugu ja ülejäänud pildid. Vahel aga inspireerib päris elu, juhtub midagi põnevat ja sellest saab raamatu. Aga vahel hakkab mingi naljakas mõte peas ketrama ja tundub, et sellest tuleb midagi vahvat, mida päriselt ei saa juhtuda. Ise välja mõeldud lugudega ongi äge see, et seal on kõik võimalik.

 

Mida mõtlesid juunikuu kaanepilti joonistades?

Mõtlesin suvele. Arutasime koos lapsega, mida me suvel teha tahaksime. Häid mõtteid tuli palju ja tekkis hirmus suur soov telkima minna. Tahaks väga palju õues olla ja metsas käia. Lisaks mängimisele ja lugemisele on isu lihtsalt mölutada ja oksaga sammalt torkida, putukaid avastada, piknikku pidada. Vahel on tore teha plaane piltides, nii et ei pane plaani kirja, vaid hoopis joonistad, mida teha tahaksid. See on ka huvitav päeviku pidamise vorm.  

 

juuni 2022