Kirke Kangro

 

 

Oled loonud Heale Lapsele illustratsioone juba ajakirja algusaegadest. Kuidas sattusid üleüldse kunsti juurde?


Kunstnikuks kavatsesin saada juba varajases eas. Kultuurimaailm üldse vaimustas mind ja intrigeeris, mulle meeldis ka kirjutada – aga tundus, et kunst õnnestub kõige kergemini ja lihtsamalt. Muusikakoolist koju sõites kavandasin mõttes maale, mida tulevikus teen, joonistasin palju ja vist tegin isegi skulptuuri moodi asju – tuleb meelde üks kilekotist tehtud kass. Koos õega proovisime aga näiteks uut ja enneolematut värvitooni leiutada. Vanemas eas sain muidugi aru, et kunstitegemise vabadus on päris keeruline ja sageli ebamugav ka. Hea Lapse alguse juures olla oli väga lahe – sain noore illustraatorina kaasa mõelda, millist ajakirja tolleaegsetel lastel vaja oleks.


Millega peale illustreerimise praegu veel tegeled?


Olen õppejõud ja dekaan Eesti kunstiakadeemias, mängin oma viieaastase poja Felixiga, tegutsen selle kõrvalt ikka ka kunstnikuna. Illustreerinud olen viimastel aastatel vähem, aga praegu teen jälle pilte oma õe Maarja Kangro uuele lasteraamatule.


Mida mõtlesid sel korral Hea Lapse kaanepilti joonistades?


Tahtsin kujutada praegust hetke ja neid lapsi, kes selles elavad. Pildil sõidavad lapsed rongis, näiteks Tartust Tallinnasse, üks neist on parajasti võib-olla e-koolis. Mõtlesin, millest ja kuidas lapsed praegu unistavad, mis tundub neile reaalne ja mis ebareaalne.