Kairi Look on kirjanik, kellel ilmus hiljuti uus lasteraamat „Piia Präänik ja Sõnasööbik“. Kairi armastab ise väga lugeda ja teeb seda aasta ringi. Siin on Kairi jaanuarikuised raamatusoovitused Hea Lapse lugejatele. Jaanuari Heast Lapsest leiad veel Kairi kirjutatud loo ühest kentsakast poeskäigust.

 

Asta Kass, Pahupidi puhkus

 

Tähelepanu: naljakas raamat! Vanaema juurde saadetakse suveks linnast ära lastekamp, aga lisaks neile saabub ootamatult ka vanavanaema Roosimemm ‒ vinge mutike, kes ei karda mitte midagi. Õigemini peaaegu mitte midagi ‒ võib-olla ainult šašlõkivarrastega 3-aastasi ja ootamatusi, mida sellises segasummasuvilas vabalt ette tulla võib. Saab nalja, seiklusi ja ideid, mida ise järgmisel vaheajal ette võtta.

 

Kadri Hinrikus "Elevant"

 

Tähelepanu: südamlik raamat! Raamatu peategelane Kärt soovib saada kirjanikuks ja leida sõbrad, kellega tal on ühised huvid. Koolis kiputakse teda kiusama ja Kärdi pere pole samuti päris normaalne, isa arvab näiteks, et Kärdist peaks saama hoopis ärinaine, mitte kirjanik. Kuhu ta õieti kuulub? Ühel päeval võtab Kärdi elu aga hoopis uue pöörde ...

 

Grigori Oster, „Kõrgem kommiteadus. Kommisömiootika algajatele ja edasijõudnutele“

 

Tähelepanu: kaasahaarav raamat! See on lugu 12-aastasest Biancast, kellel pole kusagil lihtne: vanemad on lahus, vend on haige ja ema arvab, et Biancal peaks olema kasutusjuhend, mis õpetaks temaga käituma. Ja siis ühel päeval istub elutoas Bianca lemmiknäitleja, kes tuleb talle selles jamas appi! Kust ta tuli ja miks ta seal on? Elu hakkab tasapisi muutuma. Bart Moeyaert on võitnud Astrid Lindgreni mälestusauhinna, mida antakse ainult maailma parimatele kirjanikele. Lugege ja otsustage, kas olete nõus!