qsm_quiz

Mask ette!

Juba teist aastat toimub Tallinna laste jazz’ifestival Kräsh! Festivali peetakse 8. ja 9. juunil Eesti Noorsooteatris. Esinevad Karl Killing,L iis Lemsalu, Sandra Sillamaa ja Jalmar Vabarna, Genka ja Marta Lotta Kukk.
echo

Järjehoidja

Maikuus tutvustavad raamatuid Emili Adriana Joost, Tõnis Kaasik ja Laura Sommer.
echo

Kaanepilt: Triin Paumer

Maikuu kaanepildi joonistas Triin Paumer. Loe intervjuud temaga!
echo

Millise lillega sa sarnaned?

Sarnaned sa rahuliku hüatsindi, romantilise sireli, empaatilise pojengiga või lihtsa ja meeldiva nartsissiga?  
echo

Lapsepõlv on lahe aeg!

Hea Lapse sünnipäeva puhul uuris meie vapiloom Triibu-Liine ajakirja looja ja kauaaegse peatoimetaja Leelo Tungla käest, kuidas ajakiri alguse sai ja mil moel Leelo ise kirjanduse juurde jõudis.
echo

Aprilli võistlus: Sünnipäeva gurmee

Sünnipäeva puhul on ikka kombeks katta laud hea ja paremaga. Kujutle, milline oleks sinu arvates kõige lahedam sünnipäevalaud.
echo

Järjehoidja aprillis

Madli Mursu, Simona Marii Esna ja Miina Johanna Karolin kirjutavad aprillis raamatutest “Veealune mõistatus” , „Marvin Punapost. Miks te nokite mu kallal?ˮ ja „Sierf. Reeglid on muutunudˮ.
echo

Kaanepilt: Kirke Kangro

Loe intervjuud aprilli kaane joonistanud Kirke Kangroga.
echo

Märtsi loomevõistlus

Juhendite kirjutamine! Kas sina tead, kuidas istuda või kuidas astuda? Või hoopis seda, kuidas eristada mesilast herilasest või kuidas kasvatada lapsevanemat või kuidas naeru tagasi hoida?
echo

Esikaas: k2rte

Märtsikuise ajakirja esikaane illustratsiooni tegi k2rte. Kus tema kunsti veel leiab, millest inspiratsiooni saab – loe intervjuud ja saad teada.
echo

Eesti Kool Hollandis

Eesti Kool Hollandis saab kokku kord kuus Amsterdamis. Kui muidu õpivad lapsed hollandi keeles, siis siin saab eakaaslastega eesti keeles suhelda.
echo

Järjehoidja

Märtsikuisest ajakirjast leiad Karl Hunt Yorki, Ida-Liisa Välli  ja Holger Jakob Kundla kirjutatud arvustused raamatutest “Issi kaob ära!”, „Kanada saatkonna kuri kummitus“ ja „Kuidas istuda, kuidas astuda“.
echo

Muuda maailm rohelisemaks!

Kevad on peagi käes ja loodus hakkab tärkama. Nüüd on hea aeg planeerida õueruumi. Meie kutsume sind kavandama üht rohelist ja mõnusat paigakest oma kodukohta, kooli ümbrusse või lähimasse linna.
echo

Järjehoidja

Veebruarikuises ajakirjas tutvustavad raamatuid Emili Adriana Joost, Oliver Kuusma ja Ell Juhani.
echo

Ekstra Klass: mängud

Eelmisel aastal said 3.–6. klassid end proovile panna Hea Lapse ja Kiusamisvaba Kooli EKSTRA KLASSI algatuses. Siin on valik oktoobris meile saadetud vahetunnimänge. Videotutvustusi saate vaadata Hea Lapse Youtube’i kanalil.
echo

Raamatudoktor

Tere, raamatudoktor! Ma olen 12-aastane tüdruk, kes armastab sedasorti raamatuid, mis on kaasahaaravad ja kuhu saaks nagu sukelduda. Mulle meeldivad maagia- ja fantaasiarohked raamatud.
echo

Kuidas on lood sinu enesearvamusega?

Kas tead, milline ettekujutus sul iseendast on – selle testiga saad aimu.
echo

Kuidas on sinul parem õppida?

Uuri välja, kuidas on sul kõige lihtsam õppida, kas pigem vaadates, kuulates või tegutsedes?
echo

EKSTRA KLASSI klassipildid

Algatuse EKSTRA KLASS kolmanda osa võitjad on selgunud.
echo

Järjehoidja

Jaanuari ajakirjas kirjutavad Silvia Kronberg, Ida-Liisa Välli ja Noora Kulp põnevatest tõlkeraamatutest „Lugu merikajakast ja kassist, kes ta lendama õpetas“, „Agnes ja vari aknal“ ja „Operatsioon kummitus“
echo

Koolis on mul sõbrad ja saan nendega koos olla

2024.aasta on kuulutatud kultuurilise mitmekesisuse aastaks ja Hea Lapse intervjuusarjas „Saame tuttavaks!“ kõlab laste hääl üle maailma. Greta Madeleine Gnannt on pärit eesti-saksa perest ja elab Prantsusmaal.
echo

Kaanepildi autor Alvar Jaakson

Oled õppinud ülikoolis reklaami ja töötad reklaami alal. Kuidas sattusid selle juures lasteraamatuid illustreerima?
echo

Raamatudoktor tuleb appi

Tere! Olen 9-aastane tüdruk, elan Tartus ja ei tea, mida lugeda. Näiteks ei meeldi mulle eriti seiklusraamatud. Kas oskate mulle midagi lugemiseks soovitada? Lugemishull Marie
echo

Hoia raha tasakaalus!

Oled kindlasti kuulnud räägitavat rahatarkusest ja sellest, et rahaasjad peavad alati tasakaalus olema. Rahaga ümber käimise õppimiseks ei ole kunagi vale aeg, aga praegu on see eriti oluline. Toovad jõulud ju kaasa hulga kingitusi.
echo

EKSTRA KLASS detsembris

Eelmisel kahel korral (oktoobris ja novembris) ootasime vahetunnimänge ja luuletusi, detsembris aga kutsume teid kunstiga tegelema.
echo

EKSTRA KLASSI oktoobri tulemused

Hea Lapse ja Kiusamisvaba Kooli algatuse Ekstra Klass esimene ülesanne oli luua oma klassi vahetunnimäng. Žürii, kuhu kuulusid Hea Lapse, Kiusamisvaba Kooli ja Liikuma Kutsuva Kooli esindajad, tänab väga kõiki osalejaid.
echo

Arhanna esindab Eestit Eurovisioonil

Küllap on nii mõnigi laps telerist Eurovisiooni lauluvõistlusele kaasa elades mõelnud, et küll oleks lahe, kui suurte staaride seas haaraks laval mikrofoni ka koolilaps.
echo

Raamatudoktor

Saada oma lugemisega seotud küsimus raamatudoktorile e-aadressil raamatudoktor@elk.ee. Raamatudoktorid tegutsevad Eesti Lastekirjanduse Keskuses ja vastavad kord kuus lugemispatsientide muredele Heas Lapses.
echo

Põnevad küsimused

Thomas Canavani raamatus “Kas koopaelanikud pesid hambaid?” on palju põnevaid küsimusi. Raamat on ise natuke koomiksi moodi, selles on rohkelt pilte ja lõbus kujundus. Leiad mõned raamatuleheküljed ka seekordsest Heast Lapsest. Meie aga tahame teada, mida küsiksid sina teadlastelt, kui sul võimalus avaneks. Mida tahad teada teaduse, toidu, loomade, ajaloo, raamatute, arvutimängude või üksköik mille […]
echo

Järjehoidja

Miina Johanna Karolin, Ida-Liisa Välli ja Katarina Suviste arvustavad raamatuid “Skandar ja kummitusratsur”, “Kaunis nagu kaheksa” ja Marvin Punapost. Röövitud prints?”
echo

Ekstra Klassi novembri ülesanne

Eelmisel kuul ootasime teid looma vahetunnimänge, nüüd on aeg kuulutada välja NOVEMBRI ÜLESANNE! NB! Osa võib võtta kõigi kuude ülesannetest või osaleda vaid ühe kuu kaupa. Igal kuul valib žürii välja ühe etapi vahvamad tööd. 
echo

Raamatudoktor tuleb appi

Saada oma lugemisega seotud küsimus raamatudoktorile e-aadressil raamatudoktor@elk.ee. Raamatudoktorid tegutsevad Eesti Lastekirjanduse Keskuses ja vastavad kord kuus lugemispatsientide muredele Heas Lapses.
echo

Keskmine kummitus

Raamatud ja filmid räägivad peamiselt kõige kummalisematest ja omapärasematest tegelastest, nende harrastustest ja seiklustest. Samal ajal on maailmas hullupööra palju neid kõige tavalisemaid, keskmist nägu ja tegu olevusi, kes samuti seiklusi väärivad.
echo

Jaan Rõõmus

Oktoobrikuise kaanepildi autor on Jaan Rõõmus. Millele mõtles ta kaanepildile joonistades või milliseid raamatuid armastas ta lapsena lugeda, saad teada siit intervjuust.
echo

Järjehoidja

Oktoobrinumbris kirjutavad Sebastian Tempel, Emili Adriana Joost ja Kirke Randveer raamatutest “Mida taevas võib meile rääkida”, “Levist väljas” ja “Avastajate akadeemia: Draakoniver”.
echo

Kui hästi oskad sa andestada?

  Kui sõber on sinu suhtes ebaõiglane olnud, kas sul on parem tunne, kui ka tema kannatab oma eksimuse pärast või jätad sa juhtunud selja taha? Selle testiga saad teada kui kergesti sina andestad.
echo

Kas oled rahulik või muretseja?

Elus tuleb ette mitmeid pingelisi situatsioone. Kuidas reageerid nendele sina?
echo

Millised on suhted sinu sõpruskonnas?

  Igas sõprade seltskonnas on mingisugused suhted ja igal sõbral on oma roll. Vali vastus, mis sind ja sinu sõprade omavahelisi suhteid kõige paremini iseloomustab.
echo

ALUSTAB EKSTRA KLASS!

Hea Laps ja Kiusamisvaba Kool kutsuvad sel sügisel 3.–6. klasse osalema algatuses EKSTRA KLASS, et innustada klasse üheskoos loominguliselt ja sõbralikult tegutsema. Ekstra Klass kuulutus
echo

Oktoobrikuu ülesanne

VAHETUNNIMÄNG. Vahetund on lahe tund! Seda teavad ju kõik, aga kuidas teha nii, et see maksimaalselt lahe oleks.
echo

Kaaskiri juhendajale

Hea õpetaja, tere tulemast koos oma õpilastega osalema Ekstra Klassi algatuses, mis toimub Hea Lapse ajakirja, Kiusamisvaba Kooli SA ja paljude teiste abiliste koostöös.
echo

Kaanepilt: Kristina Tort

Septembrikuu kaanepildi autor on Kristina Tort.
echo

Uus võistlus

Joonistusvõistlus „Minu lugemiselamus“ septembril kell 11 loeme koos! Nimelt on siis UNESCO rahvusvaheline kirjaoskuse päev. Selle tähistamiseks algatati Soomes lugemisaktsioon Read Hour – võetakse endale 60 minutit, et kus tahes peatuda ja lugeda.
echo

Stephen Hawking

Kes oli Stephen Hawking? Kas oled kunagi mõelnud universumi ja tähtede saladuste peale? Stephen Hawking oli üks meie aja tuntumaid füüsikuid, kes proovis neid saladusi lahendada.
echo

Järjehoidja

Septembris tutvustavad raamatuid Thorlof Ollema, Mari-Ann Merimaa, Mirelle Adeliisa Sirel, Susanna Sikkut.
echo

Rästik – Eesti ainuke mürgine madu

  Kui mürgised on rästikud? Rästikud pole küll kaugeltki kõige mürgisemadmaod maailmas, kuid nende mürk on siiski inimestele ohtlik ning tekitab mürgistust.
echo

Kirjuta loole järg!

Maikuu Heas Lapses ilmus Jana Maasiku kirjutatud lugu „Teekond Revalisse“, millele palusime lastel järje kirjutada. Lugu jäi taas põneva koha pealt pooleli. Mis te arvate, kas kirjutaks edasi? Teeme proovi!
echo

Järjehoidja suvi 2023

Raamatuid “Veidrik”, “Lahenduste ministeerium” ja “Ulguv rula” tutvustavad Ida-Liisa Välli ja Anna-Maria Kallas.
echo

Uurikad - ühe küla folkbänd

Uurikad on hoogne ja ehe folkbänd, kus musitseerivad koos ühe küla lapsed ja noored. Peagi astub bänd üles Tallinna laste jazz´ifestivalil Kräsh, mis toimub sel aastal esimest korda.
echo

Juuni võistlus

Kuidas suhelda loomadega? Suvi on käes ja see tähendab vabadust rohkem rännata ja uusi tutvusi sõlmida. Vahel õnnestub tuttavaks saada ka mõne looma või linnuga!
echo

Pterosaurused - iidsed lendajad

Kas pterosaurused olid dinosaurused? Need, kes eelmise kuu numbrist dinosauruste kohta lugesid, imestasid ehk, miks ei ole juttu pterosaurustest. Tegelikult polnud neist juttu sellel lihtsal põhjusel, et kui
echo

Järjehoidja juuni 2023

Raamatuid “Mootorsaega lepatriinu ja veel 99 eesti lapse jubejuttu”, “Lima” ja “Väike orav, kes muretses” lugesid ja tutvustavad Lukas Vainola, Helerin Kruusement, Eleanor Susanna Türk.
echo

Näitleja, kes kõnnib vee peal

Jaune Kimmel on Rakvere Teatri näitleja, kes eelmisel suvel astus üles nõid Mathilda rollis lavastuses „Robin Hood”, mille eest ta esitati ka Eesti Teatriliidu aastaauhindade naiskõrvalosa auhinnale.
echo

Järjehoidja mai 2023

Maikuus on luubi all “Eveline ja mina”, “Suur hunt ja väike hunt” ja “Geenius laua all”. Kirjandust uurivad Silvia Kronberg, Kirke Randvee ja Romet Viira.
echo

Mai võistlus 2023

Kirjuta loole järg Seekordsest ajakirjast said lugeda Jana Maasiku juttu “Teekond Revalisse”, mis räägib tüdrukust nimega Piibe Pauliine, kes on raamatusõpradele tuttav juba “Hopselleri
echo

Rohelised munad

Pane munakoored rohetama! Nii saad endale lahedad ja kevadised kaunistused lihavõtteajaks ja kogu aprilliks.
echo

Aprilli võistlus 2023

Otsi üles, kuhu on peidetud Vilbur! Uuri ajakirjast, kuidas võistlusel osaleda. Auhinnad on välja pannud Insplay. Aprillis on ka mitu raamatutega seotud päeva. IBBY korraldab miniraamatuvõistluse “Ma olen raamat. Loe mind”.
echo

Järjehoidja aprill 2023

Aprillikuu raamatud. Uusi lasteraamatuid tutvustavad Gustav Tuvi, Eleanor Susanna Türk ja Emma Lein.
echo

Lugemissemud soovitavad

Hea Laps käis külas Keeleilu Erahuvikoolis, kus tegutsevad Lugemissemud. Siin on semude raamatusoovitused meie lugejatele!
echo

Kui kodu on ka kool

Marrin Daniel ja tema aasta vanem õde ei käinud põhikoolis õppides päevagi koolis, nende pere valis koolihariduse saamiseks koduõppe. Uurime praeguseks põhikooli lõpetanud ja gümnaasiumis e-õppel olevalt Marrinilt, kuidas kodus õpitakse.
echo

Lindude ränne

Miks linnud rändavad? Üle poole Eestis pesitsevatest lindudest rändab siit sügisel minema ning tuleb kevadel tagasi. Põhiline põhjus, miks nad seda teevad, pole mitte külmad ilmad,
echo

Järjehoidja märts 2023

Märtsinumbrist leiad tutvustused kolmele raamatule: Anti Saare  “Õudne lugu”, Helen Käiti „Kuldse sõnnikumardika saladus“ ja Tiina Laanemi „Katariina kaaperdab kooli”. Raamatuid lugesid ja neist kirjutasid Triinu Kree, Rebeka Reinsalu ja Ida-Liisa Välli.
echo

Meelis Kubo veekindel trikk

Plirts-plärts, käes on märts! Märts on teatavasti teatrikuu. Mustkunstnikel on näitlejatega palju ühist – vähemalt sama oluline kui trikk, on see, kuidas mustkunstnik laval mõjub.
echo

Märtsi võistlus 2023: tuleviku tund

Kirjuta ja joonista meile, millised on sinu arvates kehalise kasvatuse tunnid tulevikus? Millised spordialad on olulised, kus tunnid toimuvad, kas ja kuidas pannakse hindeid jne?
echo

Kokka ise! Juustukook

Veebruaris on mitu tähtpäeva. Griffen õpetab selgeks ühe maitsva juustukoogi tegemise ja siis on pidulaud hooleta!
echo

Meie lemmikud

Kirjuta ja joonista või saada foto meile oma lemmiku(te)st!
echo

Inimesed kosmoses

Veebruarinumbris räägib Hull Teadlane  inimestest, kes viibivad kosmoses.
echo

Järjehoidja veebruar 2023

Seekord võid lugeda tutvustusi raamatutele “Alma Freng ja päikesepüüdjad”, “Varga kannul” ja “Minu suurejooneline surm”. Raamatuid lugesid ja tutvustavad Noora Kulp, Agata Apostol ja Kirke Randveer.
echo

Järjehoidja jaanuar 2023

Jaanuarinumbrist leiad raamatututvustused raamatutele “Olli otsingud”, “Mona isepäine isa” ja “Poni”.
echo

Vestlemine lemmikloomaga

Kas sina räägid oma lemmikloomaga? Alanud aasta on Hiina kalendri järgi jänese- või kassiaasta, mistõttu on põnev jagada Tallinna Ülikooli üliõpilaste uuringu „Kuidas me lemmikutega räägime?“ tulemusi.
echo

Hämmastav kaarditrikk

Oskar Stolovits õpetab selgeks ühe põneva kaarditriki. Oskar on eesti juurtega mustkunstnik, kes elab juba pea kümme aastat Saksamaal.
echo

Foto võistlus 2022

Proovi sel aastal valmis teha üks mõnus piparkoogimaja, mis rõõmustab sind terve jõuluaja ja saada foto majast meile!
echo

Väike võlurkakk

Lood ühest perest, kes elab Tallinna kesklinnas ja kus on linnuhull ema, loodushuviline poiss, abivalmis isa ja suur hulk metsloomaühingu hoolealuseid linde.
echo

Teadus: vürtside põnev maailm

Hull Teadlane tutvustab vürtside põnevat maailma.
echo

Järjehoidja detsember 2022

Detsembrikuu raamatud. Uusi lasteraamatuid tutvustavad noored lugejad üle Eesti.
echo

Varesele valu

Marta Roosme luges Leelo Tungla raamatut “Varesele valu”.     Varesed ja väikesed punased roosid Leelo Tungla noortejutustus räägib loo Isadorast, kes isa matustel leiab ühe hädise varesepoja. Ta aitab linnu puu otsa ning seab end minekule, kuid kui kass varese poole hiilima hakkab ja Iisi teda peatada ei suuda, viib ta sulelise koju. Korteris, […]
echo

Õnn või rõõm?

Hull Teadlane selgitab välja, mis on õnn! Iga inimese jaoks tähendab õnn natuke erinevat asja, aga tasub mõista, et õnn ei ole rõõm ning kogu aeg rõõmus olla ei ole võimalik ega ilmselt ka vajalik. Võib öelda, et õnn on pikemaajaline rahuolu oma eluga. Mida omakorda see kellegi jaoks tähendab, on muidugi samuti erinev – […]
echo

Tuul

Hull Teadlane selgitab, mis on tuul ja miks ta tekib.
echo

Minu hea maine sotsiaalmeedias

Kuidas sotsiaalmeedias õigesti käituda ja mitte häbi pärast maa alla vajuda. Merit Lage varustab infoga, kuidas sotsiaalmeedias postitada ja ellu jääda!
echo

Lilla kübarnarmik

Mükoloogid ehk seeneteadlased on valinud juba viiel korral aasta seene. Eelmise aasta lõpus valiti 2021. aasta seeneks lilla kübarnarmik, ladina keeles Hydnellum fuligineoviolaceum. Lilla kübarnarmiku nimi oli varem lilla põdramokk
echo

Universum

Õhu liikumine võib endaga kaasa tuua päris tugevaid tagajärgi. Orkaanid on näiteks ühed kõige tugevamad tormid maailmas
echo

Mesilased

Mesilased on looduses väga olulised, kuna aitavad õistaimedel paljuneda. Taimed ja mesilased teevad justkui vahetuskaupa – taimed annavad mesilastele nektarit selle eest, et nood viiksid õietolmu ühest õiest teise.
echo

Tere-tere!

Hea meel tuttavaks saada, mina olen Triibu-Liine Nessuke ja ootan laste loometöid aadressil healaps@healaps.ee.