Järjehoidja

Liisbeth Bachmann, Mirell-Adeliisa Sirel ja Katarina Suviste tutvustavad suviseks lugemiseks sobivaid raamatuid.

Kas sa oskad putukakeelt?

Putukakeelne „Ki zee zumm?ˮ tähendab inimkeeles „Mis asi see on?ˮ. Ühel päeval lähevad putukad õue ja küsivad: „Ki zee zumm?ˮ Nad on väga ehmunud, kuna roheline taimeots on hakanud maast kasvama. Nad tahavad selle otsa ronida ja saavad redeli. Kõigil on väga lõbus ja tore. Taim kasvab suuremaks ja nad ehitavad sinna onni. Siis tuleb aga ämblik, kes ehitab sinna võrgu. Kuid siis tuleb suur lind, kes viib ämbliku minema. Siis kasvab sellest taimest ilus suur lill. Kuid lill hakkab närtsima ja onn laguneb. Putukad kolivad ära, kuna tuleb talv. Kõik see on pandud kirja putuka- ja pildikeeles, nii et väga põnev raamat! Raamatu autor on Ellis Carson, eestikeelsesse putukakeelde tõlkis Leelo Märjamaa.

Liisbeth Bachmann, Tallinna Reaalkooli 4.b klass

 

Naljakate hetkedega fantaasiaraamat

„Billy ja hiiglaslik seiklusˮ jutustab poisist nimega Billy, kes elab oma ema ja isaga ühes linnakeses. Koos kolme parima sõbraga otsustab ta minna linna ääres asuvasse metsa. Ja nii saabki alguse pöörane seiklus, mis on täis võlukunsti. Metsas, mis on ümbritsetud müüriga, kohtuvad lapsed metshaldjatega ja võitlevad pahurate võluolendite umpsadega. Lisaks peavad nad lahendama mõistatuse, mis võlumetsa Rütmi rikub, ja seda kõike koolis käimise kõrvalt! Kui ma seda raamatut lugema hakkasin, tundus see tavaline ning isegi veidi igav, aga mida edasi, seda põnevamaks läks ja mul tekkis uudishimu teada saada, kuidas kõik lõpeb. Mulle meeldis ka see, et raamatus oli lisaks fantaasiale palju naljakaid hetki. Minu lemmikkoht oli see, kus lapsed aitasid kahel vennal, Bilfredil ja Wilfredil taas kokku saada. Raamatu autor on kokana tuntud Jamie Oliver, pildid on joonistanud Monica Armino. Raamatu tõlkis inglise keelest Jüri Kolk.

 

Katarina Suviste, Keila Kooli 4. klass

Müstilised juhtumid vanalinnas

Kaheteistaastased kaksikud Loona ja Hugo leiavad oma kodu pööningult salapärase võtme. Nad tahavad võtme kohta rohkem teada ja asuvad tegutsema. Peagi teatatakse uudistes, et vanalinnas on inimesed kokku puutunud kummaliste nähtustega. Asjasse on segatud Kummitusteuuringu Instituut, Vahepealsuse Vahtkond ja võtmevalvurid. Kas Hugo ja Loona suudavad hoolitseda selle eest, et võti ei satuks valedesse kätesse ja kõik oleks taas endistviisi? Selle kohta loe juba raamatust. „Kummituste peatänavˮ on kaasahaarav raamat, mille sündmused toimuvad Tallinna vanalinnas. Soovitan seda lugeda kõigil õudus- ja põnevusjuttude armastajatel. Minu lemmikkoht oli see, kus kummitused omavahel võitlesid, samal ajal kui Hugo ja Loona neid aknast imestusega jälgisid. Raamatu on kirjutanud Jana Maasik, illustreerinud Urmas Viik.

Mirelle-Adeliisa Sirel, Tallinna Reaalkooli 4.b klass