Raamatudoktor

Tere, raamatudoktor!

Ma olen 12-aastane tüdruk, kes armastab sedasorti raamatuid, mis on kaasahaaravad ja kuhu saaks nagu sukelduda. Mulle meeldivad maagia- ja fantaasiarohked raamatud. Minu lemmikteosed on olnud Sabine Bohlmanni „Tüdruk nimega Willow“ ja Reeli Reinausi „Saladuslik päevik“ – lihtsalt enam-vähem ettekujutuseks, mida ma mõtlen. Mulle väga meeldib lugeda, aga sobivat raamatut leida on raske. Loeksin hea meelega kasvõi terve päeva.

Brita

 

Tore oli Sinu kirja saada, Brita!

Raamatutesse sukeldumine ja nendes toimuvatele sündmustele kogu hingest kaasa elamine on tõesti üks toredamaid tundeid, mida tean. Siiski pole selliseks sisseelamiseks õigeid teoseid leida kuigi lihtne, kuna raamatuga isikliku kontakti leidmine võib olla keerukas. Oleme ju kõik erinevad ning igaühele meist meeldivad pisut isesugused asjad. Kuna kirjutad, et Sulle meeldivad ennekõike fantaasiateosed, soovitan Sulle raamatuid, milles põnevuse kõrval ka parasjagu salapära ja maagiat.

  1. Tuntud soome autori Tuutikki Toloneni Agnese-sarjast on eesti keeles ilmunud kolm osa: „Agnes ja unenägude võti“ (2020), „Agnes ja villa saladus“ (2021) ning „Agnes ja vari aknal“ (2023). Raamatu peategelane on Agnes, kes sarja esimeses osas kolib pärast vanemate lahutust Helsingist väikelinna Harmalasse, kus tema ema on oma lapsepõlve veetnud. Ümbrust avastades satub Agnes surnuaiale, kust leiab Agnes Margaretha haua. Kuna sünnikuupäev hauakivil on sama mis Agnesel endal ning nimigi väga sarnane, otsustab tüdruk oma peaaegu nimekaimu saatuse välja selgitada. Õnneks saab ta tuttavaks Pullaga, kellega koos on tore uurimistööd läbi viia. Kaks pead on kaks pead ning varsti ongi lapsed saladuse jälil. Sarja teises raamatus tuleb Agnesel ja Pullal lahendada päritud villa saladus, kolmandas aga tuvastada villasse ilmunud joonistuste päritolu.
  2. Kui üks Sinu lemmikteoseid on Reeli Reinausi sulest, siis võib arvata, et teisedki tema raamatud Sind ükskõikseks ei jäta. Näiteks jutustus „Maarius, maagia ja libahunt Liisi“ (2017) räägib 12-aastasest Maariusest, kes on hiljuti koos vanema venna Martini ja vanematega maale elama kolinud. Kergesti seltsiv Martin on juba palju sõpru leidnud, Maarius aga ei sobitu uude seltskonda kuidagi. Lohutuseks kondab ta kodukoha metsades ja otsib loomade skelette, et neid oma kogusse lisada. Kui aga poiss saab tuttavaks teistest eemale hoidva salapärase Liisiga, kes samuti metsas uitamist armastab, saavad alguse seiklused, millesse on segatud libahundid, koerakoonlased, mardused jt müstilised olendid. Maariuse seni kehtinud arusaamad reaalsest ja fantaasiamaailmast saavad uue põneva mõõtme.

 

Loodan, et suutsin Sind lugemiselamusteni juhatada.

Sinu raamatudoktor