Raamatudoktor tuleb appi

Tere!

Olen 9-aastane tüdruk, elan Tartus ja ei tea, mida lugeda. Näiteks ei meeldi mulle eriti seiklusraamatud. Kas oskate mulle midagi lugemiseks soovitada?

Lugemishull Marie

Tere, Marie!

Mul on hea meel, et oma lugemismurega minu poole pöördusid. Saan su kirjast aru, et sulle meeldib väga lugeda, kuid seikluslikkus, mis paljusid teisi lapsi köidab, ei ole sinu jaoks oluline. Õnneks leidub meil küllalt raamatuid ka neile, kes kirjanduses vaid tegevustikule ei keskendu. Mulle tun­dub, et sulle sobivad probleemraamatud või lustlikud lühilood, mis lugemisrõõmule lisaks pakuvad ka mõtlemisainet. Valisin sinu jaoks välja kaks raamatut, milles on peategelasteks asjalikud ja toredad tüdrukud. Mõlemas raamatus on olulisel kohal ka sinu hobi – lugemine.

 

Kadri Hinrikuse raamatu „Elevant” peategelasele Kärdile tundub, et ta ei kuulu õieti kuhugi.

Suhted klassikaaslastega ei taha kuidagi laabuda. Küll teda narritakse, küll pilgatakse, et ta oskab õpetaja küsimustele vas­tata. Parem pole olukord ka kodus. Nimelt ei meeldi tüdruku isale see, et  Kärt armastab kangesti lugeda ja kirjutada. Ta arvab, et Kärt peaks pigem arvutamist ja arvutiasju õppima. Ka emale ei tasu tüdrukul oma muredest väga rääki­da, kuna see paneb ema ainult nutma ja ahastama. Aga just siis, kui on olnud kõige hullem koolipäev üldse, tutvub Kärt särtsaka horvaadi tüdruku Lucijaga, kes aitab Kärdil näha, et on kohti, kuhu on just tema­sugust tüdrukut väga vaja.

Liis Seina raamatus „Mona isepäine isa” on juttu  perest, kes elab täiesti tavalist elu. Mona käib tavalises koolis, ema ja isa tavalisel tööl. Õhtuti veedab pere tavaliselt aega kodus. Ühel täiesti tavalisel esmaspäeval otsustab isa aga oma elu muuta. Mul pole muidu mä­lestusi, mida vanaduspõlves meenutada, ega  lugusid, mida järeltulevatele põlvedele rääkida, ütleb ta. Kuidas aga seda teha? Kas hakata kunstikogu­jaks või reisiselliks, vürtsitada argipäeva eksootiliste toitudega või alustada kirjanduslikku karjääri? Emal ja Monal on tükk tegemist, et isepäise isaga sammu pidada.

 

Loodan, et suutsin sind lugemiselamusteni juhatada.

Sinu raamatudoktor

 

Saada oma lugemisega seotud küsimus raamatudoktorile e-aadressil raamatudoktor@elk.ee
Raamatudoktorid tegutsevad Eesti Lastekirjanduse Keskuses ja vastavad kord kuus lugemispatsientide muredele Heas Lapses.