Hoia raha tasakaalus!

Oled kindlasti kuulnud räägitavat rahatarkusest ja sellest, et rahaasjad peavad alati tasakaalus olema. Rahaga ümber käimise õppimiseks ei ole kunagi vale aeg, aga praegu on see eriti oluline. Toovad jõulud ju kaasa hulga kingitusi. Mine tea, ehk leiad ka sina sussi seest või mõnest kingipakist krabiseva kupüüri. Et saaksid end uhkusega rahatargaks nimetada, pane nüüd hoolega tähele! Mustkunstnik Fred-Erik Johanson õpetab, kuidas raha tasakaalus hoida.

TRIKK

Fredil on käes suur hulk raha – tervelt kahekümneeurone kupüür. „See on tõsi, et kulud ja tulud peavad olema tasakaalus,“ kinnitab ta, „Aga seekord näitan ma teile hoopis teistsuguse tasakaaluharjutuse. Selle jaoks on vaja ühte rahatähte – aga kui sul endal raha ei ole, siis võid kupüüri ka sõbralt laenata.” 1. Fred voldib raha pikkupidi kolmeks ja asetab oma pöialdele tasakaalu. 2. Mustkunstnik eemaldab raha alt vasaku käe. Kupüür jääb õhku rippuma, toetudes ainult parema käe pöidlale. 3. Triki lõpus ulatab Fred raha publikule kontrollimiseks – nad veenduvad, et tegu on tõepoolest ehtsa ja täiesti tavalise kahekümneeurosega. Trikk on tehtud, aga kõige olulisem on veel ees: ei tohi unustada raha pealtvaatajate käest tagasi küsida! Muidu jääd nipsust kahekümne euro võrra vaes

TRIKI SELGITUS

Selle triki tegemiseks vajad sa tegelikult 22 eurot – kahekümneeurost paberkupüüri ja kaheeurost münti. Kahekümneeurone sobib kõige paremini, kuna on viielisest ja kümnelisest suurem ning laiema läikiva turvaribaga, mis aitab münti varjata.

Enne triki esitamist voldi paberrahale murdejooned sisse – nii on lihtsam seda kolmeks voltida. Kaheeurone münt peida parema käe varrukasse.

Kui lased käe kõrvale rippu, libiseb münt sulle salaja pihku.

Hoia münti paberraha vastas ja too käed voltimiseks üles, õlgade kõrgusele. Seda tehes pöördub raha ümber – münt on nüüd paberraha peal. Voldi kupüüri ääred ära.

Hoides mündiga kätt all, puusade kõrgusel, aseta kupüür sellele. Läikiv turvariba peaks olema mündi kohal – nii ei reeda mündi läikimine su saladust.

Esimese (publikupoolse) ääre võid voltida juba siis, kui hoiad raha all. Nii ei märka pealtvaatajad peidus olevat münti. Raha tasakaalus hoides proovi mõelda, nagu hoiaksid sõrme otsas lihtsalt münti. Ära paberrahale üldse keskendu – kui münt on tasakaalus, hoiab see ka paberraha paigal. Kui oled tasakaaluharjutuse lõpetanud, libista münt salaja oma peopessa ja voldi kahekümne-eurone lahti.

Nüüd võid paberraha publikule kontrollimiseks anda. Mõnusat harjutamist!

Tekst ja foto Ande

Vaata fotot Hea Lapse Youtube´i kanalilt.

Hea Laps 12/2023