EKSTRA KLASS detsembris

Eelmisel kahel korral (oktoobris ja novembris) ootasime vahetunnimänge ja luuletusi, detsembris aga kutsume teid kunstiga tegelema.

Hea Laps ja Kiusamisvaba Kool kuulutasid sel sügisel 3.–6. klassidele välja algatuse EKSTRA KLASS, et innustada lapsi üheskoos loominguliselt ja sõbralikult tegutsema. Kokku kestab väljakutse kolm kuud. Osa võib võtta ülesannetest ka ühekaupa!

DETSEMBRI ÜLESANNE

TEISTMOODI KLASSIPILT

Kui oled juba kolmandas klassis, siis tõenäoliselt on sul albumis vähemalt kaks klassipilti. Mida aasta edasi, seda rohkem neid sinna lisandub. Klassifotode tegemine on klassika – detsembri ülesandes pöörame aga tähelepanu hoopis loomingulistele ja ootamatutele lahendustele. Mõelge, milline võiks klassipilt veel välja näha? Arutage, milline teie klass on, millised välja paistate, millised sisemiselt olete, ja siis nuputage, kuidas see kõik vabalt valitud kunstitehnikas välja võiks näha. Kindlasti saate tehnikat valides nõu küsida kunsti- või käsitööõpetajalt.

NB! Kui kasutate töös laste nägudega fotomaterjali, peab piltide avalikuks kasutamiseks olema vanemate luba.

Muuseumitund Kumu kunstimuuseumis.

  • Saatke oma töö koos kaaskirja ning klassi ja juhendaja andmetega Hea Lapse toimetusse detsembriks e-aadressil healaps@healaps.ee või Hea Laps, Harju 1, 10146 Tallinn.
  • Lisainfo ja soovitused juhendajale leiate www.healaps.ee.

Üks välja valitud klass saab auhinnaks muuseumitunni (näitusekülastus koos loovtööga) enda valitud Eesti Kunstimuuseumi filiaalis ja Dino lauamängu „Pictomania“ firmalt Insplay.

Žürii annab aga välja veel preemiaid. Maped Eesti täiendab kahe klassi pliiatsivarusid: ühe klassi lapsed saavad Mapedi pinalid Smiling Planet ning teise klassi lapsed Mapedi värvipliiatsid School Peps ja värviraamatud! Lisaks saavad kaks klassi Hea Lapse aastatellimused. Valiku klassipilte avaldame ajakirjas.

 

Kõik kolm ülesannet täitnud klasside hulgast valitakse üldvõitja ehk EKSTRA KLASS, kes võidab põneva koolipäeva koos Hea Lapse ja Kiusamisvaba Kooliga. Külla tulevad Hea Lapse looja ja kauaaegne peatoimetaja Leelo Tungal ja praegune peatoimetaja Kätlin Vainola.