Arhiiv

2015/05

Sergei Belozjorov

Maikuu ajakirjanumbris jagub lahedat ja lustakat lugemist. Näiteks saad lugeda Laura Mägi juttu “Kuidas noor Tõll endale naise sai”, Mairo Trumpi versiooni Punamütsikest, Markus Saksatamme tuliuut juttu “Ära astu peale!”, samuti Hant Mikit Kolki lugu “Elu hommikust päevani,  yx kord”.

Loomulikult leiad ajakirjast ka luulet, seda nii Joel Sanga, Leelo Tungla, Monika Allerti, Ott Kärneri, Marta Siiriuse, Lisethe Raidsalu,  Liisika Arike, Ulrike Lauri, Kairiin Kukke kui  Elerin Pilniku sulest.  Rubriigist Oma sulega leiad Eleriin Kuuskmäe luulet.

Kunstigaleriist saad näha pilte näitusele Maarjamaa.

Loodusrubriigis teeb Peep Veedla juttu imeliku nimega linnust herilaseviust ja Mai Zernask kirjutab ilusast taimest nimega karukell.

Maikuiseks suurkujuks valis Jaak Urmet kirjanik Ellen Niidu.

Osavnäpud võivad endale Lully Gustavsoni õpetuse järgi kevadisi kaarte valmistada. Mustkunstnik Ande aga õpetab härgadega trikitama. Sandra sööginurgast leiad baklažaaniburgerid ja kakaoküpsised. 

Elumelu alt leiad uudiseid nii kinos jooksvatest filmidest kui äsjailmunud raamatutest, saad teada kogemata tehtud avastustest ja sellest, mis Eesti lastekultuuris maikuus toimub.

Anna-Maria Uulma vestleb Marina Eliase ja Denis Korelinega.

Loomulikult leiad ajakirjast ka rohkesti nalju ( nii Naeruussi, Thomas Scheileke koomiksi, kui paetisme ), ristsõna ja mõistatusi.